PORADNIKI

Bezpieczeństwo W Social Mediach

Coraz więcej portali umożliwia nam komunikowanie się i wymianę informacji między sobą. Nasza aktywność może nam jednak przysporzyć również wielu problemów – pamiętajcie o odpowiedzialnym korzystaniu z nowinek technologicznych. Oto zestaw podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych.

Konfiguracja Komputera

Twój komputer stacjonarny lub laptop nigdy nie będzie tak bezpieczny jak w firmowym opakowaniu: błyszczący, nienaruszony i nie podłączony do niczego co jest w stanie zrobić mu jakąkolwiek krzywdę. Jedyną gwarancją bezpieczeństwa jest więc nie wyjmowanie go z tego pudełka lub w ostateczności: nie podpinanie do sieci internetowej. Jednak w dzisiejszych czasach komputer bez dostępu do internetu traci ponad połowę swojej użyteczności. Przy odrobinie zdrowego rozsądku można jednak zagrożenie płynące z korzystania z sieci zminimalizować.

Kontrola Dziecka

Internet nie jest dla dziecka ani młodego człowieka miejscem bezpiecznym. Może bardzo łatwo trafić na nieodpowiednie dla swojego wieku treści, a także nieświadomie pobrać wirusa lub otworzyć niebezpieczne strony. Na szczęście istnieje oprogramowanie ,które upewni rodzica w przekonaniu że jego dziecko bezpiecznie korzysta z Internetu.

Dobre hasło

Hasła do logowania. W tej kwestii trzeba być kreatywnym i nie iść na łatwiznę. Dlatego, że złamanie hasła może się bardzo źle skończyć.  Bez obaw, tworzenie dobrego hasła nie musi być takie trudne, jak może się wydawać. Zaraz pokażę Ci fajny sposób jak stworzyć hasło, które będzie trudne do zgadnięcia ale łatwe do zapamiętania :)